2020-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama        

SPOTKANIE AUTORSKIE

W MINIONYM TYGODNIU GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SŁOPNICACH GOŚCIŁA ARKADIUSZA NIEMIRSKIEGO PISARZA KSIĄŻEK DLA DZIECI...

26 października na sali konferencyjnej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach miało miejsce spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, satyrykiem, dziennikarzem, a przede wszystkim autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W spotkaniu brali udział uczniowie z klas 4 - 6 z terenu gminy Słopnice.

Spotkanie autorskie miało bardzo interesującą formę prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pisarza, ukazującej w dynamiczny sposób jego życie i twórczość. Przy pomocy prezentacji pokazał dzieciom najważniejsze wątki swoich powieści. Wspólnie spędzony czas był  nie lada przeżyciem dla miłośników powieści detektywistycznych i fanów kultowej serii przygód Pana Samochodzika. Arkadiusz Niemirski znany jest bowiem , jako kontynuator bardzo popularnej serii "Pan Samochodzik", którą wzbogacił o 16 kolejnych tytułów. 

Autor wydał również książki detektywistyczne: "Testament bibliofila", "Zbrodnia prawie doskonała", "Tajemnica Fabritusa", czy też ostatnio świeżo wydane "Pasztetowe wakacje".

Spotkanie przebiegło w doborowej atmosferze, a jego forma zaciekawiła uczestników i z pewnością skłoni do sięgnięcia po lekturę.

 

Tradycyjnie na zakończenie można było otrzymać autograf.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach

 

Anna Katarzyna Zawada - kierownik GBP

Autor: akz
Odwiedzin :
Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach
34-615 Słopnice
tel. (18) 33 26 005
email: biblioteka@slopnice.pl

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska