2020-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama        

WSPOMNIENIA WAKACYJNE...

CZAS WAKACJI WŁAŚNIE DOBIEGŁ KOŃCA. BIBLIOTEKA PUBLICZNA PRZEZ OKRES WAKACYJNY  STARAŁA SIĘ ZORGANIZOWAĆ WAKACJE DLA SWOICH CZYTELNIKÓW I DZIECI. KAŻDY MÓGŁ ZNALEŹĆ TUTAJ COŚ DLA SIEBIE.

Chciałoby się krzyczeć "Niech wakacje trwają", jednak okres ten dobiegł końca. Przez całe wakacje biblioteka publiczna starała się umilić czas swoim czytelnikom i dzieciom organizując różnorodne zajęcia i wycieczki. W lipcu spotykaliśmy się regularnie w każdy wtorek i czwartek. Zaczeliśmy od długo wyczekiwanej wycieczki do Parku Rozrywki "Energylandii", gdzie szaleństwom nie było końca. Przez cały dzień mogliśmy korzystać do woli z każdej atrakcji przygotowanej przez Park.

 

 

 

Podczas wtorkowych i czwartkowych zajęć odbył się mecz piłki nożnej  dziewczyny vs chłopcy.

Dla miłośników gotowania i kuchennych rewolucji były warsztaty kulinarne. Zorganizowaliśmy również ognisko. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę i mile spędzić czas na łonie przyrody. 

Zainteresowani mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

Dla miłośników wodnych kąpieli i zjeżdżalni zorganizowaliśmy wyjazd na basen do Limanowej. Tam pod okiem ratowników dzieci bezpiecznie korzystały z pływalni. Po zakończeniu mogliśmy pójść na lody i spróbować zdrowych koktajli.

 

Pod koniec lipca pojechaliśmy do Zatorlandu, gdzie mieliśmy okazje pozwiedzać kopmleks parków: ruchomych diznozaurów, park mitologii, owadów i bajek, a także spędzić czas w lunaparku. Zwiedzaliśmy dom do góry nogami. Po tej wizycie wszystkim kręciło się w głowie. Wykorzystaliśmy cały dzień na przygodę i dawkę wiedzy, którą dzieci były bardzo zainteresowane.

 

 

 

 

 

W bibliotece dzieci i młodzież mogli spróbować swoich sił w kalamburach, gdzie odgadywanie haseł okazało się świetną zabawą. Dla pasjonatów gier planszowych przygotowaliśmy Turniej, podczas którego wyłoniliśmy króla gier planszowych.

Wakacje zakończyliśmy wspaniałą wycieczką do Zakopanego. Mimo pochmurnego nieba bardzo intensywnie spędziliśmy dzień. Po wyjeździe kolejką na Gubałówkę na dzieci czekała niespodzianka w postaci Parku Linowego, z którego mogły skorzystać. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Mieliśmy również okazję poczuć się przez chwilę jak Adam Małysz, czy Kamil Stoch stając na punkcie widokowym Wielkiej Krokwi. Wrażenia niesamowite... Na zakończenie odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimkskiej na Krzeptówkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz możemy śmiało powiedzieć, że "Wakacje w Bibliotece" były czasem pełnym niespodzianek, atrakcji, ciekawych miejsc i ludzi. Z żalem rozstajemy się z dziećmi, które chciały spędzić z nami czas. Jesteśmy przekonani, że pełni wrażeń i pozytywnych emocji możemy rozpocząć nowy rok szkolny.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom za mile spędzone chwile!

Anna Katarzyna Zawada - kierownik GBP w Słopnicach

 

 

Autor: akz
Odwiedzin :
Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach
34-615 Słopnice
tel. (18) 33 26 005
email: biblioteka@slopnice.pl

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska