2020-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama        

NIEZWYKLI GOŚCIE!

RADOSNĄ WIZYTĄ ROZPOCZĘŁA SIĘ ŚRODA, KIEDY TO DO BIBLIOTEKI ZAWITALI OJCIEC PAWEŁ OPIOŁA ZE SWOIMI PARAFIANAMI Z ZAMBII.

Nasz rodak Ojciec Paweł sprawił nam wielką niespodziankę przyprowadzając ze sobą swojego współbrata kombonianina Ojca Martina, a także towarzyszących im Elwisa i Monikę. Goście z Zambii przybyli na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, z których wrażeniami podzielili się ochoczo. Bardzo spodobała się im nasza miejscowość oraz przysłowiowa polska gościnność. Była okazja dowiedzieć się o codziennym życiu w parafii Ojca Pawła, o ich kulturze i zwyczajach. Wielki podziw wzbudziła informacja o budowie lokalnego szpitala, w którą obecnie zaangażowani są wszyscy mieszkańcy parafii. Jest to ogromne wyzwanie, gdyż najbliższa placówka medyczna w tym rejonie znajduje się w odległości 100 km od parafii. Miejscowa ludność w razie konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej musi   pokonać trasę rowerem aż w dwa dni. Budowa szpitala wymaga ogromnych nakładów finansowych, w którą także poprzez swoje ofiary zaangażowani są mieszkańcy Słopnic.

Na zakończenie odwiedzin wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Ojcu Pawłowi Opioła życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy duszpasterskiej oraz dokończenia dzieła budowy szpitala!

 

Anna Katarzyna Zawada - kierownik GBP w Słopnicach

Autor: akz
Odwiedzin :
Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach
34-615 Słopnice
tel. (18) 33 26 005
email: biblioteka@slopnice.pl

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska