2020-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama        

MISTRZOWIE CZYTANIA !

13 CZERWIEC OKAZAŁ SIĘ SZCZĘŚLIWYM DNIEM DLA REPREZENTACJI ZE SŁOPNIC W POWIATOWYM KONKURSIE  "MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA".

Dużym sukcesem pochwalić się może reprezentacja Gminy Słopnice w I edycji Powiatowego Konkursu dla uczniów klas IV-VI " Mistrz pięknego czytania". Julia Nowak i Martyna Kaim z Zespołu Palcówek Oświatowych, Dominik Poręba ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szymon Banach z Zespółu Szkoły Podstawowej i Przedszkola, to laureci Gminnego Konkursu Pięknego Czytania przeprowadzonego w kwietniu przez bibliotekę publiczną w Słopnicach.

18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się przesłuchanie 43 uczniów z terenu całego powiatu limanowskiego, którzy zakwalifikowali sie na szczebel powiatowy. Każdy z uczestników musiał zaprezentować wybraną przez siebie książkę, argumentując jej wybór. W drugiej części uczestnicy czytali wylosowany przez siebie tekst z książek Henryka Sienkiewicza. Czytelniczym zmaganiom przysłuchiwała się wyjątkowa komisja konkursowa, w której znalazły się następujące osoby: Marzena Ciuła - aktorka, wokalistka, Joanna Monkiewicz- sufler w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i Paulina Ablewicz- kierownik biblioteki pedagogicznej w Limanowej. 

Uczniowie z naszej Gminy znakomicie odnaleźli się w roli lektorów dzieł sienkiewiczowskich. W mistrzowski sposób czytali fragmenty "Janka Muzykanta", "Bartka Zwycięzcy", czy też "W pustyni i w puszczy". Zaciekawili również komisję swoimi ulubionymi książkami, których wybór interesująco uzasadnili.

 

 

 13 czerwca odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki I edycji Powiatowego Konkursu "Mistrz pięknego czytania". Z 43 uczestników wyłoniono I, II i III miejsce oraz 12 wyróżnień. Mistrzów Czytania powitała pani Joanna Michalik, dyrektor miejskiej biblioteki, która odczytała list gratulacyjny od przewodniczacej komisji konkursowej Marzeny Ciuła. Padło wiele ciepłych słów i moc gratulacji. Gmina Słopnice otrzymała bardzo wysoki wynik:

II miejsce przypadło dla SZYMONA BANACHA z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach (opiekun Pani Wiesława Bugajska),

Wyróżnienie zaś przyznano dla: MARTYNY KAIM z Zespołu Placówek Oświatowych (opiekun Pani Małgorzata Śmiałek) oraz dla DOMINIKA PORĘBY ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Słopnicach (opiekun Pani Alina Lachcik). JULIA NOWAK z Zespołu Placówek Oświatowych (opiekun Pani Małgorzata Śmiałek) otrzymała dyplom za udział.

Sukces słopnickich uczniów jest niezwykle budujący, bowiem w świecie gier komputerowych, portali społecznościowych i Internetu, dzieci znajdują czas na lekturę swoich ulubionych książek. Poszerzają swoje horyzonty myśleniowe i potrafią czerpać przede wszystkim radość z obcowania z lekturą.

Słowa podziękowania kieruję w stronę dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Wasz sukces jest wizytówką naszej miejscowości i motywuje do dalszych działań promujących czytelnictwo oraz kulturę.

 

Anna Katarzyna Zawada - kierownik GBP w Słopnicach.

Autor: akz
Odwiedzin :
Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach
34-615 Słopnice
tel. (18) 33 26 005
email: biblioteka@slopnice.pl

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska