2020-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama        

NIECODZIENNY GOŚĆ !

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM, AUTOREM KSIĄŻECZEK DLA DZIECI.

W dniu 8 czerwca w bibliotece publicznej w Słopnicach mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci Panem Wojciechem Widłakiem. Nasz gość to znany przede wszystkim autor pięknie ilustrowanych książeczek o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. W swoim dorobku ma około dwudziestu książek.

W spotkaniu uczestniczyło sześćdziesięciu uczniów klas I - III ze szkół podstawowych z terenu Słopnic. Pan Wojciech powitał nas w stroju Pana Kuleczki i przywiózł ze sobą znane dzieciom pacynki - psa Pypecia, kaczkę Katastrofę i muchę Bzyk-Bzyk.

 

W trakcie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się, skąd czerpane są pomysły na kolejne książki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się worek z "pomysłami", który został uszyty przez ilustratorkę książeczek o Panu Kuleczce, Panią Elżbietę Wasiuczyńską. Uczniowie mogli losować przedmioty z woreczka i powiedzieć swoje skojarzenie z wylosowanym rekwizytem. Pomysłowość przerosła oczekiwania nawet samego pisarza.

Dzieci miały okazję wysłuchania fragmentów książek w wykonaniu samego autora. To niecodzienna sytuacja, dlatego też po przeczytaniu tekstów brawa rozległy się w całej sali.

To było bardzo ciekawe spotkanie, które przybliżyło wszystkim fascynujący świat książek i na długo pozostanie w pamięci.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły otrzymać autograf, a książeczki Pana Wojecha Widłaka można wypożyczać z biblioteki, do której serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorem spotkania autorskiego była Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach.

Anna Katarzyna Zawada - kierownik GBP

 

Autor: akz
Odwiedzin :
Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach
34-615 Słopnice
tel. (18) 33 26 005
email: biblioteka@slopnice.pl

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska